Aile şirketi olan Yaman Group İnşaat 1970'lerde faaliyetine başlamıştır. Şirketimiz başarı grafiğini birkaç yıl içerisinde yükseltmiş ve Ege sahilindeki potansiyelin artışı nedeniyle, bu gölgedeki yatırımlarına devam etmiştir. Yaman Group İnşaat Şirketi bu yatırımlarından birine 1988 yılında bir turizm tesisi kurmayı planlamış ve Kuşadası'nda Otel Adakule'nin inşaatını tamamlayarak 1990 yılında faaliyete geçirmiştir.

Hem inşaat, hem de hizmet sektöründe faaliyet göstermeye başlayan firma topluluğu Yaman Group, yeni nesil yöneticileri ile 2007 yılından itibaren yeni sözleşmeler ile çalışma alnında mühendilerin ve teknisyenlerin sayısını arttırmıştır.

2011 senesi ile İzmir, Ayvalık, Kuşadası ve söke ilçelerindeki yap-sat inşaatlarıyla bu sektörde yerini sağlam temellere oturtan firma, işletme ve şirket merkezini İzmir'e getirmeyiyle hızla İzmir ve Ege Bölgesindeki resmi işlere de özen göstermeye başlamıştır.

Tek başına yada kardeş firmalarıyla ortak girişimlerle üstelendiği bu işlerde özellikle karayolları, demiryolları ve alt yağı işlerine yoğunlaşan Yaman Group, kısa bir sürede kurduğu makine parkı ve personel ekibi ile daha da güçlenmiştir.

Yurtiçi ve uluslararası platformlarda turizm ve inşaat alanlarında her zaman güçlü ve güvenli bir marka olmaya kararlıyız. Dürüstlük, ilke ve insan değerlerini ön plana çıkarmak, her zaman müşteri memnuniyetini üst düzeyde önemsemek, en önemli prensiplerimizdir.

Yaman Group Bünyesinde bulunan şirketleri

Yaman Otelcilik Turizm ve Tic. A.Ş.
Yamanlar Giyim ve İnşaat Tic.San.A.Ş.
Yamantaş İnş.Taah.Müh.Mim.San. ve Tic.Ltd.Şti.

" YAMAN GROUP ile geleceğe şimdiden başla! "